Mosonyi György elmondta, hogy a PKN-nel zajló tárgyalások exkluzív szakasza lezárult, de továbbra is megbeszélések folynak a lehetséges együttműködésekről. A cégvezető hozzátette, hogy folyik a tavaly a Shelltől vásárolt 23 romániai kút felújítása is. A PKN-nel való további fejlemények egyébként a lengyel kormánytól függenek, amely a jövő héten néz bizalmi szavazás elé.
Újságírói kérdésre válaszolva Mosonyi elmondta, hogy nincs napirenden a sajátrészvények értékesítése.
Ami a negyedéves számokat illeti, az INA csupán 200-300 millió forinttal járult hozzá az eredményhez, míg a Slovnaft 13,7 milliárdott hozott.
Michel Marc-Delcommune elmondta, hogy a Jukosszal közös nyugat-szibériai projekt első negyedévi eredményhozzájárulása egymilliárd forint körüli volt. A gázon keletkezett elhatárolt extra nyereséget a kimutatott 22 milliárdos eredményen felül érte el a Mol.
A gázüzletág eladásának vizsgálatáról Mosonyi kijelentette, hogy az adatszoba napokon belül nyílik meg, ekkor kezdődik a konkrét vizsgálat és innen már gyorsulni fog a folyamat.
