BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: alig hozott a konyhára az INA

Lezárult a Mol-PKN-tárgyalások exkluzív szakasza, a további fejlemények a lengyel kormánytól függenek - derült ki a Mol Rt. gyorsjelentését ismertető tájékoztatón.

2004. május 14. péntek, 13:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mosonyi György elmondta, hogy a PKN-nel zajló tárgyalások exkluzív szakasza lezárult, de továbbra is megbeszélések folynak a lehetséges együttműködésekről. A cégvezető hozzátette, hogy folyik a tavaly a Shelltől vásárolt 23 romániai kút felújítása is. A PKN-nel való további fejlemények egyébként a lengyel kormánytól függenek, amely a jövő héten néz bizalmi szavazás elé.

Újságírói kérdésre válaszolva Mosonyi elmondta, hogy nincs napirenden a sajátrészvények értékesítése.

Ami a negyedéves számokat illeti, az INA csupán 200-300 millió forinttal járult hozzá az eredményhez, míg a Slovnaft 13,7 milliárdott hozott.

Michel Marc-Delcommune elmondta, hogy a Jukosszal közös nyugat-szibériai projekt első negyedévi eredményhozzájárulása egymilliárd forint körüli volt. A gázon keletkezett elhatárolt extra nyereséget a kimutatott 22 milliárdos eredményen felül érte el a Mol.

A gázüzletág eladásának vizsgálatáról Mosonyi kijelentette, hogy az adatszoba napokon belül nyílik meg, ekkor kezdődik a konkrét vizsgálat és innen már gyorsulni fog a folyamat.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet