Az osztalékjavaslattal kapcsolatban Michel-Marc Delcommune, a Mol pénzügyi vezérigazgató-helyettese elmondta, a saját cash-flownál nagyobb befektetési és beruházási költségek egyelőre nem teszik lehetővé a cég számára, hogy több pénzt juttasson tulajdonosainak. Az osztalék nagysága a jövőben is nagyban függ majd a külöböző befektetési lehetőségektől, hisz a Mol továbbra is minden értéket növelő befektetési lehetőséget ki szeretne használni. Hosszabb távon azonban várhatóan a cash-flow kisebb részét fordítják majd beruházásokra, így az osztalék nagysága is növekedhet.
