BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekedhet a Mol-osztalék

A Mol közgyűlése elfogadta az igazgatóság tavalyi évről szóló beszámolóját, valamint támogatta a testület 55 forintos osztalékjavaslatát is.

2004. április 30. péntek, 11:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztalékjavaslattal kapcsolatban Michel-Marc Delcommune, a Mol pénzügyi vezérigazgató-helyettese elmondta, a saját cash-flownál nagyobb befektetési és beruházási költségek egyelőre nem teszik lehetővé a cég számára, hogy több pénzt juttasson tulajdonosainak. Az osztalék nagysága a jövőben is nagyban függ majd a külöböző befektetési lehetőségektől, hisz a Mol továbbra is minden értéket növelő befektetési lehetőséget ki szeretne használni. Hosszabb távon azonban várhatóan a cash-flow kisebb részét fordítják majd beruházásokra, így az osztalék nagysága is növekedhet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet