BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázza osztalékát az OTP

Az idei adózott eredmény után 40 százalékos, részvényenként 120 forintos osztalékot tervez fizetni az OTP, ami épp a duplája lenne a tavalyi eredmény után idén kifizetendő 60 forintos összegnek - derült ki az OTP üzleti tervéből.

2004. április 29. csütörtök, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közgyűlés 49,4 százalékos részvétellel először határozatképtelen volt, ezért 11-kor kezdtek.
A Spéder Zoltán alelnök, vezérigazgató-helyettes által ismertetett üzleti terv szerint az OTP Bank átlagos sajáttőkearányos megtérülése (roe) 24,9 százalék lesz az idén, kapott osztalék nélkül, 21,1 százalék. Az átlagos eszközarányos megtérülés (roa) 3,14, illetve 2,77 százalék lesz.
A kitűzött cél szeint a nem kamatjellegű bevételek adják majd az összes bevétel 44,2 százalékát (ez növekedést jelentene 2003-hoz képest). A nettó kamatbevétel 133 milliárd forint lesz, a kamatmarzs 4,5 százalékra csökken az idei 4,63 százalékról.
A piaci részesedést 20,3 százalékról 20,9 százalékra kívánja növelni a bank, ehhez az kell, hogy a mérlegfőösszege infláció fölött 7,9 százalékkal nőjön. Ezzel a mérlegfőösszeg 2004 végére 3162 milliárd forintra hízna a 2003 végi 2758 milliárdról.
Az üzleti terv kidolgozásakor az OTP úgy számolt, hogy a lakossági fogyasztás az idén 2 százalékkal nő a tavalyi 7 százalék után. A monetáris környezet nem tűnik sokkal kiszámíthatóbbnak - fogalmaz a tervezet - , az MNB prioritása az árstabilitás marad, s lehetnek még feszültségek a gazdaságpolitika irányítói között. Az OTP mérsékelt kamatcsökkenést valószínűsít az év egészére.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet