BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törölték a Matáv opciós programját, Surányi az it-ben

A Deutsche Telekom indítványára törölték a Matáv opciós részvényprogramját, a jövőben a vezetőket más módon ösztönzik majd. A távközlési cég igazgatóságába bekerült Surányi György volt jegybankelnök is.

2004. április 28. szerda, 14:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom képviselőjének javaslatára a törölték a Matáv hároméves opciós programjának harmadik, 2004-re vonatkozó részét a magyar társaság szerdai közgyűlésén. Az eredeti terv szerinti 17 millió részvény helyett így csak a 2002-ben lehívott 4,9 millió részvénnyel emelték meg a társaság jegyzett tőkéjét. Indoklásként elhangzott, hogy a világon számos helyen támadták azt a gyakorlatot, hogy a menedzsmentet opciós részvényekkel ösztönözzék. Ezentúl a Matáv vezetőit más, átláthatóbb módon fogják jutalmazni. A közgyűlés egyébként három évre hosszabbította meg a vezető testületek mandátumát, s az igazgatóság tagja lett Surányi György volt jegybankelnök is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet