A Deutsche Telekom képviselőjének javaslatára a törölték a Matáv hároméves opciós programjának harmadik, 2004-re vonatkozó részét a magyar társaság szerdai közgyűlésén. Az eredeti terv szerinti 17 millió részvény helyett így csak a 2002-ben lehívott 4,9 millió részvénnyel emelték meg a társaság jegyzett tőkéjét. Indoklásként elhangzott, hogy a világon számos helyen támadták azt a gyakorlatot, hogy a menedzsmentet opciós részvényekkel ösztönözzék. Ezentúl a Matáv vezetőit más, átláthatóbb módon fogják jutalmazni. A közgyűlés egyébként három évre hosszabbította meg a vezető testületek mandátumát, s az igazgatóság tagja lett Surányi György volt jegybankelnök is.
