Az összes részvényes 58 százaléka jelent meg a Richter mai közgyűlésén, ahol csaknem egyhangúlag fogadták el az éves beszámolókat. A törzsrészvények után járó osztalék 440 forint lesz, ami a 32,8 milliárd forintos magyar mérleg szerinti eredmény pontosan negyedét, 8,187 milliárd forintot tesz ki. Az elsőbbségi részvények 120 forint osztalékban részesülnek. A részvénycsere-program keretében eddig összesen az összes elsőbbségi részvény körülbelül egytizedét, 2 570 darab papírt cseréltek át törzsrészvényre, melyek tőzsdei bevezetéséről is döntés született.
Jóváhagyta a közgyűlés, hogy a menedzsment saját hatáskörében a teljes állomány három százaléka, de legfeljebb 559 000 darab sajátrészvény erejéig jogosult a visszavásárlásra, legfeljebb a tőzsdei árfolyam plusz tíz százalékos áron. A CA-IB javaslatára az igazgatóság tagjai a tavalyi kiemelkedően jól sikerült év után (IAS-eredmény 33,2 milliárd forint) részvényjutalomban részesülnek: az elnök 70, a tagok 60 darab Richter-részvénnyel lesznek gazdagabbak.
