BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sajátrészvényt kaptak a Richter-vezetők

A megismételt Richter közgyűlésen a tulajdonosok 440 forint részvényenkénti osztalékot szavaztak meg. A társaság igazgatóságának tagjai részvényjutalomban részesültek a tavalyi remek év után.

2004. április 28. szerda, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az összes részvényes 58 százaléka jelent meg a Richter mai közgyűlésén, ahol csaknem egyhangúlag fogadták el az éves beszámolókat. A törzsrészvények után járó osztalék 440 forint lesz, ami a 32,8 milliárd forintos magyar mérleg szerinti eredmény pontosan negyedét, 8,187 milliárd forintot tesz ki. Az elsőbbségi részvények 120 forint osztalékban részesülnek. A részvénycsere-program keretében eddig összesen az összes elsőbbségi részvény körülbelül egytizedét, 2 570 darab papírt cseréltek át törzsrészvényre, melyek tőzsdei bevezetéséről is döntés született.

Jóváhagyta a közgyűlés, hogy a menedzsment saját hatáskörében a teljes állomány három százaléka, de legfeljebb 559 000 darab sajátrészvény erejéig jogosult a visszavásárlásra, legfeljebb a tőzsdei árfolyam plusz tíz százalékos áron. A CA-IB javaslatára az igazgatóság tagjai a tavalyi kiemelkedően jól sikerült év után (IAS-eredmény 33,2 milliárd forint) részvényjutalomban részesülnek: az elnök 70, a tagok 60 darab Richter-részvénnyel lesznek gazdagabbak.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet