BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matáv: júniustól fizet a cég, robbanhat az ADSL-piac

A részvényenként 70 forintot fizető Matáv az idén a tavalyival megegyező, 600 milliárd forint körüli árbevétel mellett 40 százalékos EBITDA-rátát vár.

2004. április 28. szerda, 12:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Matáv Rt. tulajdonosai a szerdai közgyűlésen elfogadták a részvényenként 70 forintos osztalékot, amelynek kifizetését egy hónap múlva, június 2-tól kezdi meg a cég.
Az idei, már ismert tervek szerint a társaság a tavalyival megegyező, 600 milliárd forint körüli árbevétel mellett 40 százalékos EBITDA-rátát vár. A cég 90 milliárd forintot fordítana tárgyieszköz-beszerzésre, az amortizáció 136-139 milliárd forintra rúghat.
A Matáv arra számít, hogy a vezetékes vonalak számának csökkenése megáll, vagy kismértékben nő az előfizetői tábor, míg az ADSL-ügyfelek száma egy év alatt megduplázódhat, azaz 2004 végére 200 ezerre emelkedhet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet