A Reuters legújabb felmérése szerint az amerikai alapkezelők az eszközök több mint 62 százalékát kötvényekbe fektetik, míg a részvényekbe már csak az eszközök körülbelül 34 százalékát kötik le. Az előző felmérésben még 50 illete 43 százalék volt az arány.
Az erős amerikai gazdasági adatok miatt felélénkült kamatemelési várakozások mellett a felmérésbe vontak körének változása, illetve az egyik alapkezelő lelkes kötvényvásárlásai okozták az arányok eltolódását. A felmérés szerint a menedzserek a következő három hónapban csökkentenék a kötvény- és részvénybefektetések arányát is, vagyis mind többet tartanának készpénzben. Az észak-amerikai piacok számára jó hír, hogy az alapkezelők az ottani részvények felé fordulnának, s kevesebb eurózóna-beli, japán, és latin-amerikai papírt tartanának.
