BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol nem tett ajánlatot az Unipetrolra

A Mol a péntek esti határidő után közölte, nem adott be ajánlatot a cseh Unipetrol holding megvásárlására, mert a jelenlegi struktúrában túl kockázatosnak találja az ügyletet. A csehcégért már csak a PKN van versenyben.

2004. április 26. hétfő, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A péntek esti végső határidő után a Mol közölte, nem adott be ajánlatot a cseh Unipetrol 62,99 százalékos állami részesedésének megvásárlására. A Dow Jones szerint a Royal Dutch/Shell már pénteken napközben jelezte, hogy kiszáll a versengésből, így a lengyel PKN Orlen egyedül maradt.
A Mol visszalépését indokolva közölte, integrált olaj- és gázipari üzleti portfoliójába nem illeszthető be optimálisan az Unipetrol holding, tekintettel annak jelenlegi összetételére, és azokra a jelentős kockázatokra amiket a jelenlegi privatizációs struktúra rejt magában. A Mol hangsúlyozta: alaptevékenységében, az olajiparban kíván terjeszkedni, miközben az Unipetrol holdingban szereplő petrolkémiai cégek tőkeigénye - az Unipetrol-érdekeltségek hiteleit beleértve - önmagában meghaladhatja az egymilliárd eurót.
A társaság továbbra is szeretné erősíteni jelenlétét a cseh piacon, így többek között kész tárgyalni az Unipetrol olajipari érdekeltségeiről.
A Slovnafton keresztül a Mol a cseh üzemanyag-nagykereskedelem második legnagyobb szereplője 27 százalékos részesedéssel, míg kiskereskedelmi részaránya két százalékos. Ez utóbbit a társaság közép- illetve hosszú távon szeretné 10-15 százalékosra növelni, főleg zöldmezős beruházások révén.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet