BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszavazták a kőbe vésett Zwack-osztalékot

A Zwack Unicum Rt. mai közgyűlése elfogadta az igazgatóság által felajánlott 750 forintos osztalékot. A cég ötödik éve fizet ekkora osztalékot részvényei után. A társaság az idei évre 2003-as eredménnyel hajszálra megegyező profitra számít.

2004. április 22. csütörtök, 14:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elfogadta a Zwack Unicum Rt. közgyűlése az igazgatóság által felajánlott 750 forintos részvényenkéti osztalékot, így a cég összesen másfél milliárd forintot oszt szét tulajdonosai között. Tavaly a cég adózott eredménye a magyar könyvviteli szabályok szerint 2,085 milliárd forintra rúgott, szemben a 2002-es 2,194 milliárd forinttal. A konszolidált eredmény 2,097 milliárd forint lett, szemben a 2002-ben elért 2,216 milliárd. Nemzetközi szabályok szerint 2003-ban 2,146 milliárd profitot könyvelhetett el a vállalat, míg egy évvel korábban 2,218 mililárdot.

Az eredménybeszámolókat csaknem egyhangúlag fogadta el a közgyűlés. A Zwack elsősorban a prémiumborok területén tört előre tavaly, melyek forgalma 10 százalékkal nőtt. A vállalat tavaly 742 mililó forint beruházást hajtott végre és megújult a Soroksári úton található székháza is.

Idén a cég 28,4 milliárdos bruttó forgalomra számít, szemben a tavalyi 27,8 milliárddal. Az IFRS szerinti adózás előtti nyereséget tekintve 2,670 milliárd forintot jósolt a cég, ami hajszálra megegyezik a 2003- évi eredménnyel. A közgyűlés az igazgatóság tagjává választotta Frank Odzuck vezérigazgatót.

A társaság ma tette közzé első negyedéves gyorsjelentését.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet