BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tigáz: 245 forintos osztalék

A Tigáz Rt. közgyűlésén a részvényesek elfogadták az igazgatóság javaslatát, mely szerint a cég a tavalyi adózott nyereség több mint kétharmadát osztja szét osztalékként: ez részvényenként 245 forintot jelent.

2004. április 20. kedd, 13:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tigáz Rt. forgalma jelentősen megugrott tavaly, a 2002. év 100,6 milliárdos teljesítménye után 2003-ban 122,6 milliárd forintra ugrott a mutató. Az üzemi eredmény 6,0-ról 6,5 milliárd forintra nőtt, a tiszta, adózási utáni profit pedig 5,850-ről 5,956 milliárd forintra. Ebből 4,065 milliárd forintot fizet ki a cég osztalékként, ami 245 forintot jelent részvényenként, a tavalyi 240 forint után.

Az adózott eredmény egyébként azért nőtt kisebb mértékben, mint az üzemi, mert a cég megvásárolta a Mol Rt. gázszolgáltatóját, a Mol-Gázt 20 milliárd forintért. A társaság 2003-ban szerzett három akvizíciója (köztük a Mol-Gáz) még veszteséges volt, ám 2005-től már jelentős eredményeket vár tőlük a cég. Marino Biagio, a Tigáz elnök-vezérigazgatója elmondta, az 1995-ös privatizáció idején egy dolgozóra 200 fogyasztó jutott, ez a szám azonban mostanra több mint 500-ra nőtt, s társaság összesen 1,046 millió fogyasztót lát el. A Tigáz tavaly 6,8 millárd forintot költött beruházásokra. A hideg télnek köszönhetően 14,5 százalékkal 3,250 milliárd köbméter gázt értékesített a társaság. Ennek is köszönhető, hogy a saját tőke a 17 milliárd forintos jegyzett tőke több mint duplájára, 34,5 milliárd forintra nőtt.

A Tigáz csaknem 50 százaléka az olasz ENI-csoport birtokában van, míg 45 százalékot a Mátrai Erőműben is érdekelt RWE jegyez.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet