BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napra ébredtek a gyógyszergyártók

Tegnapi záróértékük felett mozognak a vezető nyugat-európai részvényindexek, s javított helyzetén a BUX is: ez utóbbi a mutató hátrányának csökkenését takarja.

2004. március 24. szerda, 10:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszafogott erősödéssel kezdtek a vezető nyugat-európai részvényindexek: nyitás után röviddel az FTSE-100 0,18, a CAC-40 0,16, a DAX 0,13 százalékos pluszban volt. Azóta mindegyik index folytatta felfelé vezető útját,
a legjobban a DAX teljesített, 0,48 százalékos erősödéssel.

Rosszul indult a gyógyszerpapírok napja a BÉT-en, a BUX főként e részvények miatt került tegnapi záróértéke alá. Közel két órával nyitás után már csak 10 pontos mínuszban volt az index, vagyis 10 633 pont felett állt.
A BÉT mutatóját továbbra is főként a gyógyszerpapírok húzzák le: az Egis 330, a Richter 450 forinttal múlta alul keddi záróértékét. A Matáv eközben 6, a Mol 15, az OTP 10 forinttal került feljebb.

A cseh korona erősödése nem hatott a forintra, így az euró kissé drágább mint tegnap. A közös fizetőeszköz 252 forint alatt forgott délelőtt a bankközin.

Jelentősen változhatnak az MNB és a költségvetés közötti hitelezés szabályai, csökkenhet ezzel a költségvetés által fizetendő kamatteher – derül ki a NAPI Gazdaság cikkéből.

Tízmilliárd forintos veszteséget okozott a Wallis Rt.-nek a Hajdú-Bét összeomlása - nyilatkozta Bajnai Gordon, a cég vezézérigazgatója a Világgazdaságnak.

Nagy meglepetésre többlettel zárt februárban Csehország külkereskedelmi mérlege, a 3,6 milliárd koronás (109 millió euró) szufficit 1994 januárja óta a legjobb havi eredménynek számít - írja a Reuters.

Pénzügyi megtakarításokban 82 millió forint vagyona van Draskovics Tibor pénzügyminiszternek - áll a Magyar Nemzetben.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet