Visszafogott erősödéssel kezdtek a vezető nyugat-európai részvényindexek: nyitás után röviddel az FTSE-100 0,18, a CAC-40 0,16, a DAX 0,13 százalékos pluszban volt. Azóta mindegyik index folytatta felfelé vezető útját,
a legjobban a DAX teljesített, 0,48 százalékos erősödéssel.
Rosszul indult a gyógyszerpapírok napja a BÉT-en, a BUX főként e részvények miatt került tegnapi záróértéke alá. Közel két órával nyitás után már csak 10 pontos mínuszban volt az index, vagyis 10 633 pont felett állt.
A BÉT mutatóját továbbra is főként a gyógyszerpapírok húzzák le: az Egis 330, a Richter 450 forinttal múlta alul keddi záróértékét. A Matáv eközben 6, a Mol 15, az OTP 10 forinttal került feljebb.
A cseh korona erősödése nem hatott a forintra, így az euró kissé drágább mint tegnap. A közös fizetőeszköz 252 forint alatt forgott délelőtt a bankközin.
Jelentősen változhatnak az MNB és a költségvetés közötti hitelezés szabályai, csökkenhet ezzel a költségvetés által fizetendő kamatteher – derül ki a NAPI Gazdaság cikkéből.
Tízmilliárd forintos veszteséget okozott a Wallis Rt.-nek a Hajdú-Bét összeomlása - nyilatkozta Bajnai Gordon, a cég vezézérigazgatója a Világgazdaságnak.
Nagy meglepetésre többlettel zárt februárban Csehország külkereskedelmi mérlege, a 3,6 milliárd koronás (109 millió euró) szufficit 1994 januárja óta a legjobb havi eredménynek számít - írja a Reuters.
Pénzügyi megtakarításokban 82 millió forint vagyona van Draskovics Tibor pénzügyminiszternek - áll a Magyar Nemzetben.
