BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiléphet a betétbiztosítási alapból a BNP Paribas

Kiléphetnek az Országos Betétbiztosítási Alapból (OBA) azok a tőkepiaci szereplők akik májustól fiókintézménnyé alakulnak át - írja a Világgazdaság.

2004. február 27. péntek, 08:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU-szabályozás szerint kiléphetnek a nemzeti betét- és befektetővédelmi alapokból azok a magyar hitelintézetek is, amelyek anyavállalata rendelkezik hasonló uniós biztosítással. A hatályos EU-direktíva szerint az egy ügyfélbetétre biztosítás maximuma 20 ezer euró. A hazai pénzintézetek közül eddig a BNP Paribas, a Deutsche Bank, és a Westdeutsche Landesbank jelezte fiókintézménnyé való alakulásának szándékát.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet