BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adókedvezményért lobbiznak az alapkezelők

A Bamosz (Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége) a napokban eljuttatta a Pénzügyminisztériumhoz adótörvény-módosítási javaslatait.

2004. február 27. péntek, 12:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szervezet esélyegyenlőséget szeretne elérni: a nyugdíjbiztosítási vagy a nyugdíjpénztári megtakarítási formákra ugyanis van adókedvezmény, miközben a befektetési alapokra az adóhitel eltörlése után már nincs. A Bamosz a hosszútávú, legalább tízéves megtakarításokra kérne kedvezményt, s emellett a korábbi tőkeszámla-rendszernél egyszerűbb és minden megtakarítási formára egységes rendszert szeretne. Az érdekvédelmi szervezet lobbizik a tőkepiaci törvény módosításáért is, ezzel elsősorban azt szeretné elérni, hogy megszűnjenek egyes olyan korlátozások, melyek a hazai alapkezelők versenyképességét csökkentik külföldi konkurenseikhez képest az EU-csatlakozás után. A Bamosz egyébként nemrég átalakította szervezetét, új elnökséget és szakmai bizottságokat választott.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet