BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: veszteség helyett nyereség

A Budapesti Értéktőzsde Rt. az előzetes adatok szerint 124 millió forintos eredménnyel zárja a tavalyi évet, jelentősen meghaladva mind az előző év eredményét, mind az idei évre előirányzott számokat - jelentette a társaság.

2004. február 16. hétfő, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT bázisévi eredménye 59 millió forint volt és a tavalyi üzleti terv 156 millió forintos veszteséggel számolt; a várakozáson felüli eredmény a magas tőzsdei forgalomnak, a sikeres pénzügyi műveleteknek és a hatékony gazdálkodásnak volt köszönhető. A BÉT tavaly áprilisi közgyűlésén a tavalyelőtti év után az eredménytartalék terhére részvényenként 11 forint osztalékról döntött, az összesen 59,5 millió forint kifizetése megtörtént.
A társaság tőzsdei tevékenységének bevétele 145 millió forinttal haladta meg az előző évi bevételeket tavaly. A napi átlagos részvénypiaci forgalom a 2002. évi 6,1 milliárd forinttal szemben tavaly 7,4 milliárd forintot ért el és a derivatív piac is bővült.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet