BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még a régi terheket nyögi az Émász

Talán a 2002-es év hagyatéka látszik még az ÉMÁSZ Rt. gyorsjelentésén, hiszen a cég az egy évvel korábbinál jóval alacsonyabb, 1,239 milliárd helyett mindössze 518 millió forintnyi adózott eredményt ért el 2003-ban.

2004. február 13. péntek, 09:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár az árbevétel minimális csökkenést mutatott, az üzemi eredmény közel megegyezett az egy évvel korábbi 1,172 milliárd forinttal. A pénzügyi műveletek eredménye mínusz 400 millió forintot lett, szemben az egy évvel korábbi 287 millióval. A tőzsdei cégtől ugyan nem példátlan, ugyanakkor nem túl befektetőbarát módon igen szűkszavú jelentés nem tér ki arra, hogy a kapott osztalék, vagy részesedés nagysága vajon miért csökkent egy év alatt 814 millió forintról 531 millióra. De arra sincs konkrét válasz, hogy a társaság vajh miért számolt el 945 millió forinttal több értékvesztést vevőköveteléseire (ez az éves eredmény közel 180 százaléka). Persze magyarázat lehet a két nagyfogyasztó, az OAM és a DAM (az ózdi és a diósgyőri acélmű) 2002-es problémája is, amelyre tavalyelőtt a könyvvizsgáló figyelmeztetése ellenére sem képzett (elegendő) tartalékot az ÉMÁSZ. Mint emlékezetes, a DAM-nál 422 millió forintnyi követelésre nem képeztek tartalékot a könyvvizsgáló szerint, az OAM esettében pedig az 1,9 milliárdnyi követelésre kevesellte a PricewatrehouseCoopers az elszámolt 756 milliónyi értékvesztést.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet