BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimista az Egis, új készítmények a láthatáron

Derűlátó az Egis az idei kilátásokat illetően: a cég négy új terméket vezet be a magyar piacon, s a társaság árbevétele és nyeresége várhatóan növekedni fog a következő negyedévekben.

2004. február 12. csütörtök, 15:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Marosffy László, gazdasági vezérigazgató-helyettes az Egis Rt. elemzői konferenciáján elmondta, hogy a társaság jó negyedéves eredményeihez a kedvező termék-összetétel jelentősen hozzájárult.
Ez alatt nem csak a FÁK és kelet-európai piacokat kell érteni, hanem a korábbihoz képest érzékelhetően javult a nyugat-európai gyógyszerexport nyereségessége is. (Ez utóbbi kivitel kétharmadát a fő tulajdonos Servier egyik leányvállalatával bonyolítja le az Egis.)

A prezentáción elhangzott, hogy az Egis szinte teljesen abbahagyta a dollárkockázat fedezését, erre az évre már csak euróeladási forward ügyletek vannak nyitva, mivel a társaság vezetése bízik abban, hogy a dollár már nem fog tovább gyengülni.

Az Egis az idén négy új terméket vezet be a magyar piacon, a legígéretesebbnek a simvastatin tartalmú, koleszterincsökkentő gyógyszer látszik, hiszen ez a generikus készítmény egy, olyan piacra lép be, amely tavaly 6,5 milliárd forint forgalmat progukált.

Marosffy szerint a jó évkezdés után a társaság árbevétele és nyeresége várhatóan növekedni fog a következő negyedévekben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet