Marosffy László, gazdasági vezérigazgató-helyettes az Egis Rt. elemzői konferenciáján elmondta, hogy a társaság jó negyedéves eredményeihez a kedvező termék-összetétel jelentősen hozzájárult.
Ez alatt nem csak a FÁK és kelet-európai piacokat kell érteni, hanem a korábbihoz képest érzékelhetően javult a nyugat-európai gyógyszerexport nyereségessége is. (Ez utóbbi kivitel kétharmadát a fő tulajdonos Servier egyik leányvállalatával bonyolítja le az Egis.)
A prezentáción elhangzott, hogy az Egis szinte teljesen abbahagyta a dollárkockázat fedezését, erre az évre már csak euróeladási forward ügyletek vannak nyitva, mivel a társaság vezetése bízik abban, hogy a dollár már nem fog tovább gyengülni.
Az Egis az idén négy új terméket vezet be a magyar piacon, a legígéretesebbnek a simvastatin tartalmú, koleszterincsökkentő gyógyszer látszik, hiszen ez a generikus készítmény egy, olyan piacra lép be, amely tavaly 6,5 milliárd forint forgalmat progukált.
Marosffy szerint a jó évkezdés után a társaság árbevétele és nyeresége várhatóan növekedni fog a következő negyedévekben.
