A lapnak nyilatkozó, s nevük elhallgatását kérő ügyfelek elmondták, hogy a bank képviselői nem adtak át írásbeli ajánlatot, csupán négyszemközt és szóban tettek javaslatot az eddig zárolt összegek kifizetésére. A Magyar Hírlap úgy tudja, hogy az érintett ügyfélkörnek a K&H Equitiesnél rekedt tőkéjére, illetve annak egy részére olyan hozamot fizetnének, amely a negyvenszázalékos adó levonása után mindössze évi 3 százalékos kamatnak felelne meg. Ezt az érintett ügyfelek egyértelműen visszautasították.
