A Budapesti Áru- és Értéktőzsde 1948-as bezárásáig Európa vezető gabonapiaca és bizonyos szakaszokban jelentős értékpapírpiaca volt, amely 84 éven át önkormányzó testületként működött. Tagjainak száma a századfordulón már meghaladta a kétezret, akik 310-féle értékpapírral és 21 árucsoporttal kereskedtek.
A tőzsdeévforduló alkalmából a régi és az új tőzsdékről (az 1989-ben megnyílt BÁT-ról és az 1990-ben megnyílt BÉT-ről) a BÉT, a BÁT, a Keler Rt. és a NAPI Gazdaság szervezésében szerdán konferenciát tartanak, amelyet Járai Zsigmond, az MNB elnöke – a BÉT egykori elnöke – nyit meg. A konferencián Korányi G. Tamás és Scheuer Gyula a régi tőzsde történetéről, ügylettípusairól, szervezetéről beszélnek. Hardy Ilona és Keresztesi Szergej a BÉT és a BÁT megalakításáról, Lantos Csaba a Keler Rt. elmúlt évtizedéről adnak elő. A két tőzsde elnökei, Török Sándor és Jaksity György a BÁT és a BÉT stratégiájáról, a két magyar tőzsde integrációjának lehetőségéről tartanak előadást.
