BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kipakol a PSZÁF-főosztályvezető: újabb fejezet a K&H-sztoriban

Azért kellett eljönnie a PSZÁF-től, mert nem volt hajlandó a visszaélések és a pártharcok cinkosává válni - derül ki Konyecsniné Szécsi Mária által Népszabadságnak és Népszavának adott interjúiból.

2003. december 23. kedd, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén nyáron még a novemberben a tőkepiaci ellenőrzési főosztályának vezetői posztjáról indoklás nélkül leváltott Konyecsniné vizsgálta a felügyelet részéről a K&H Equities elszámolásait.

Korábban utoljára 2001 őszén volt vizsgálat, amit a PSZÁF megbízásából egy külső könyvvizsgáló cég végzett el, amely a volt főosztályvezető szerint nem sikeredett igazán szakszerűre, így nem vették észre Kulcsár Attila tevékenységét. Az indok a kapacitáshiány volt, emiatt kérte a felügyelet átmenetileg külső cégek segítségét.
Emellett minden szakterületén sok komoly szakembert küldtek el vagy csoportosítottak át más feladatokra - vélekedett a volt főosztályvezető.

Konyecsniné úgy látja, hogy a felügyelet jelenlegi vezetése olyan személyi, szervezeti rendszer, valamint módszertani változtatásokat hajtott végre, amelyek akadályozták a munka folyamatosságát, a tapasztalatok hasznosítását. A brókerügyet a volt főosztályvezető úgy foglalta össze: korábban olyanok vizsgálták a K&H Equitiest, akik nem tudták, hogy mit kell látniuk.
A hivatalnok megjegyezte azt is, hogy 2002 első felében az általa vezetett főosztály vizsgálta a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) tevékenységét, és találtak néhány olyan ügyletet, amelyek veszteséget hoztak a banknak.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet