BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz százalék feletti Mol-tulajdonos

A Mol második legnagyobb tulajdonosává avanzsált a JP Morgan. A vélhetőleg letétkezelői minőségben közreműködő amerikai befektetési bank közel 300 ezer olajipari részvényt vásárolt.

2003. december 22. hétfő, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Tőkepiac hétfői számában található bejelentés szerint befolyása ezzel a korábbi 9,8198 százalékról 10,10 százalékra emelkedett, amivel a magyar állam után a Mol második legnagyobb tulajdonosává lépett elő, megelőzve a 10 százalékot birtokló Slovbena/Slovintegra párost, valamint az OMV-t is.
A JP Morgan korábban jóval nagyobb Mol-részesedéssel is bírt, 2002 október 18. előtt a cég több, mint 23 százalékát ellenőrizte.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet