A felhatalmazás december 18-tól a 2005. évi rendes közgyűlésig érvényes. Az igazgatóság indoklása szerint a részvényvásárlás célja a BorsodChem tőkeszerkezetének optimalizálása, illetve akvizíciós tevékenység során a saját részvények felhasználása, valamint esetleges jövőbeni munkavállalói részvényopciós program elindítása. A második napirendi pontban alapszabály-módosításokra került sor, az uniós csatlakozás, illetve a Gazdasági Törvénykönyv változtatásai miatt. Az eredeti tervekkel ellentétben a mai közgyűlés nem döntött a moszkvai fióktelep bejegyzéséről, ugyanis az orosz hatósági engedélyek nem érkeztek meg.
