BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most vesztettek a Postabank kisrészvényesei

Múlt heti jogerős döntéseivel 3,5 milliárd forintot spórolt meg az államnak a Fővárosi Ítélőtábla a Postabank kisrészvényeseivel folytatott perekben - írja a Népszabadság.

2003. december 2. kedd, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A döntés szerint a Princz Gábor idején legnagyobb Österreichische Postsparkasse 1,8 milliárd, az olasz Unicredito 106 millió, a Mavad Rt. pedig 55 millió forinttól és ezek kamataitól.

A Postabank kisrészvényesei 1998 után indították pereiket annak érdekében, hogy az állam által ajánlott 5 forint helyett 10 ezer forintos névértéken vegye át részvényeiket. Azokban a perekben, amelyek már eljutottak a jogerős ítéletig jórészt a kisrészvényesek nyertek, ez ötmilliárd forintjába került az államkincstárnak. A még folyamatban lévő mintegy kilencven perből a legnagyobb tételt a BCL Trading GmbH ügye jelenti: ez 2,5 milliárd forintot tesz ki.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet