A közelgő Mol-kibocsátással kapcsolatban Hernádi Zsolt elmondta, azt szeretné, ha az ÁPV tisztességes, méltányolható árat kérne a társaság papírjaiért. A vagyonkezelőnek nyilvánvalóan az az érdeke, minél magasabb árat kapjon a részvényekért, ám a túl magas ár azzal fenyeget, széttörik a piac, ha eladhatatlannak bizonyulnak a papírok.
A társaság menedzsmentje egyelőre nem szeretne újabb nagybefektetőt a tulajdonosok közé, sokkal szívesebben látna olyan kisrészvényeseket, akik elfogadják az igazgatóság döntéseit. Eljöhet majd az az idő, amikor szüksége lesz a Molnak egy szakági, pénzügyi befektetőre, de Hernádi szerint a cég egyelőre nem tart itt.
A gázüzletág sorsával kapcsolatban egyelőre nem született döntés. A Mol vizsgálja, mi teremt nagyobb értéket a részvényeseknek: ha a társaság maga üzemelteti tovább az üzletágat, vagy felszabadítja az abban lekötött, nagyon komoly értéket képviselő eszközöket. Mindaddig azonban, míg nem születik döntés a gázüzletág sorsáról, a Mol hosszú távú beruházásként tekint arra. A cég jelenleg szondázza a piacot, a lehetséges befektetők milyen feltételek mellett érdeklődnének az üzletág iránt.
