BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárdos nyereség és tőkeemelés az OTP Jelzálogbanknál

A cégbíróság bejegyezte az OTP Jelzálogbank tőkeemelését, így az 17 milliárd forintra emelkedett. Sikeresen lezárult a két, nyilvánosság számára is elérhető OTP jelzáloglevél kibocsátása.

2003. november 13. csütörtök, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tizenhétmilliárd forintra emelkedett az OTP Jelzálogbank (OTPJ) alaptőkéje, miután a cégbíróság november 4-i hatállyal bejegyezte az emelést. A bank sikeresen értékesített 25 milliárd forint értékű 2011/I és 5 milliárd értékű 2014/I jelű jelzáloglevelet. Az aukció különlegessége, hogy azon most elsőízben vehetett részt a nagyközönség is (eddig az OTP Bank allokációs elsőbbséggel rendelkezett és élt is vele). A rövidebb futamidejű papírok 9,38 százalékos, a 2014/I sorozat 8,83 százalékos átlaghozammal kelt el. Az érdeklődés 26,3, iletve 7,6 milliárd forint volt.
A jelzálogbank egyébként impozáns, 6 milliárd forintos nyereséget ért el az év első kilenc hónapjában, ami csaknem duplázást jelent a féléves 3,5 milliárdhoz képest.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet