BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BorsodChem: tízmilliárd feletti üzemi nyereség

A BorsodChem árbevétele 10, üzemi eredménye 12 százalékkal emelkedett, főleg a növekvő TDI-termelésnek köszönhetően. A forintgyengülés azonban 2,5 milliárdos árfolyamveszteséget okozott, így az adózott eredmény 21 százalékos csökkenéssel 6,94 milliárd forint lett.

2003. november 13. csütörtök, 08:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év II. negyedévében érzékelhető hektikus vegyipari termékár-mozgást követően a III. negyedév során a piaci árak konszolidálódtak és az ásványolaj, nafta, etilén, PVC és késztermékek termékláncban minden szereplőnek közel elfogadható árarányok alakultak ki - ismerteti a piaci helyzetet gyorsjelentésében a BorsodChem.

A társaság a korábbi évek gyakorlatától eltérően üzemeit a III. negyedév során egyidőben éves üzemi karbantartásra nem állította le, azok üzemvitele a szükséges kisebb javításokat követően folyamatos volt. Jórészt ennek köszönhető a magasabb, kilenc hónap alatt százmilliárd forintot meghaladó árbevétel. A magasabb nyereségtartamú MDI- és TDI-termékek értékesítése növekedett, ennek köszönhetően az üzemi eredmény 10,525 milliárd forint lett, azaz a BC 10,4 százalékos árbevétel arányos üzemi eredményt ért el. A társaság 16,919 milliárdos EBITDA mutatója 8,3 százalékkal haladja meg a 2002. I-III. negyedévit.

A kamatköltségek a gyorsított hiteltörlesztés miatt 1,6 milliárdról 900 millióra csökkentek, ám a forintgyengülés okozta árfolyamveszteség megközelítette a 2,5 milliárd forintot (ez a negyedév folyamán 900 millióval javult), így az adó előtti nyereség 7,16 milliárd forint lett, az egy évvel korábbinak 80 százaléka.
A gyorsjelentés szerint a egyre javuló cash-termelő képesség jó pénzügyi hátteret ad az induláskor 80 kt/év - de 120 kt/év kapacitásig bővíthető – MDI üzem beruházási projektjének 2003. októberi indításához.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet