BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amstel/Brau: bezárják a komáromi sörgyárat!

Az Amstel és a Brau Union ma bejelentették integrációs szándékukat. A komáromi sörgyárat bezárják, s ha a Brau-részvényeseknek fizetett ár nem is, - az Amstel-vezér szerint - a száz elbocsátott dolgozónak kidolgozott juttatási csomag "messze meghaladja a törvényi minimumot".

2003. november 13. csütörtök, 11:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Brau Union Hungária Rt. és az Amstel Sörgyár Rt. a mai napon tájékoztatta munkavállalóit, üzemi tanácsait és szakszervezeteit a két vállalat tevékenységeinek tervezett integrációjáról. Az integráció a BBAG Heineken általi, az idén májusban bejelentett felvásárlásának következménye - áll a ma kiadott közleményben. A két cég bejelentette, hogy szándékaik szerint 2004. január 1-jétől tervezik integrálni kereskedelmi szervezeteiket. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az Amstel összes
kereskedelmi tevékenysége átkerül a Brau Union Hungáriához. A vállalat Brau Union Hungária Rt. néven, soproni központtal működik tovább. A kereskedelmi és logisztikai központot Budapesten, a Brau jelenlegi irodájában alakítják ki.

A cégek tervei között szerepel, hogy jövő év tavaszától a termelést a Komáromi Sörgyárból a soproni és martfűi gyárakba helyezik át. A piaci feltételek, - beleértve a sörfogyasztás tíz évig tartó folyamatos csökkenése után a piac vártnál lassúbb javulását -, játszottak közre abban a döntésben, hogy a jövőben csupán két gyárra koncentrálják a termelést. A kb. 150 komáromi alkalmazottból több mint 50 számára tudnak munkalehetőséget kínálni a soproni és martfűi gyárakban. A többi alkalmazott számára egy átfogó szociális csomag kidolgozása van
folyamatban.

Nico Pinotsis, az Amstel Sörgyár Rt. vezérigazgatója a következőket nyilatkozta:
„Azon munkavállalóink számára, akik a másik két gyárban dolgoznak tovább, segítséget nyújtunk a költözéshez/áttelepüléshez. Sajnálatos módon nem tudjuk megtartani összes dolgozónkat, ezért számukra egy olyan különböző juttatásokat tartalmazó csomagot állítottunk össze, amely messze meghaladja a törvényileg előírt minimumot. A szociális csomagot azonnal megtárgyaljuk a szakszervezetekkel és az üzemi tanácsokkal. Mindent tőlünk telhetőt megteszünk, hogy támogassuk érintett dolgozóinkat”

László Attila, a Brau Union Hungária Rt. igazgatóhelyettese:
„Számunkra a legsürgősebb kihívás két kereskedelmi és termelő szervezet integrálása egy olyan hatékony vállalattá, mely képes a piacvezető szerepnek megfelelni. Ez egy arculatot, egy kultúrát, egy vezetést, egy értékesítési csapatot, és egy márkaportfoliót jelent.
Bizonyosak vagyunk abban, hogy alkalmazottaink és partnereink megfelelnek ezeknek az új kihívásoknak. Meggyőződésünk, hogy egy erősebb és rugalmasabb szervezettel képesek leszünk további sikereket elérni a magyar piacon.”

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet