BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedésnek indulnak a bankárjövedelmek

Három szűk esztendő után ismét emelkedésnek indulnak a londoni és a New York-i bankárjövedelmek. A pénzügyi szakemberek cégeik javuló teljesítménye nyomán a bónusz juttatások 10-20 százalékos emelkedésére számíthatnak.

2003. november 5. szerda, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni és a New York-i bankárok három szűk esztendő után bónusz juttatásaik 10-20 százalékos emelkedésére számíthatnak - derül ki a Financial Timesban olvasható Armstrong International által készített tanulmányból. Az emelkedés a javuló vállalati eredmények mellett az egyéni teljesítmény és pontosság javulásának is köszönhető - olvasható a felmérésben.
Az elmúlt három évben a gazdaság gyengélkedése és a zuhanó részvényárfolyamok mellett senki sem gondolhatott fizetésemelésre, a bankszektorban sokkal inkább az elbocsátások voltak napirenden. Miután azonban ismét növekedni kezdett a pénzügyi társaságok profitja, az elmúlt három éveben igencsak elhanyagolt munkaerőgárda is több odafigyelésre számíthat majd. A munkaerőpiacon a tanulmány szerint ismét éles küzdelem indul majd a tehetséges befektetési bankárok megnyeréséért.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet