A londoni és a New York-i bankárok három szűk esztendő után bónusz juttatásaik 10-20 százalékos emelkedésére számíthatnak - derül ki a Financial Timesban olvasható Armstrong International által készített tanulmányból. Az emelkedés a javuló vállalati eredmények mellett az egyéni teljesítmény és pontosság javulásának is köszönhető - olvasható a felmérésben.
Az elmúlt három évben a gazdaság gyengélkedése és a zuhanó részvényárfolyamok mellett senki sem gondolhatott fizetésemelésre, a bankszektorban sokkal inkább az elbocsátások voltak napirenden. Miután azonban ismét növekedni kezdett a pénzügyi társaságok profitja, az elmúlt három éveben igencsak elhanyagolt munkaerőgárda is több odafigyelésre számíthat majd. A munkaerőpiacon a tanulmány szerint ismét éles küzdelem indul majd a tehetséges befektetési bankárok megnyeréséért.
