A liberalizált energiapiacon is jól teljesített a cég. Az energiaértékeítésből származó bevételeit az első háromnegyedév során 17 százalékkal tudta növelni a társaság, köszönhetően a háztartások növekvő elektromos-készülék ellátottságának, valamit a szélsőséges időjárásnak. A sikeresen 10 százalék alá szorított hálózati veszteségnek és a bevételnél kisebb mértékben növekvő költségeknek köszönhetően a társaság közel 18 százalékkal növekvő üzemi eredményről adhatott számot.
Az áramszolgáltató a harmadik negyedévben 1 739 millió forintnyi profitot termelt, ami közel 11 százalékkal több az egy évvel korábbinál, az első kilenc havi kumulált eredménye pedig megközelítette a 4 milliárd forintot. Ez - az IFRS szerint készített beszámoló alapján - részvényenkénti 1056 forint adózott eredményt jelent, így ha nem történik rendkívüli esemény a 4. negyedévben szinte biztosan kijelenthetjük, hogy a Démász tulajdonosok a tavalyi 1111 forintos rekordosztaléknál is többre számíthatnak majd a 2003-as év után.
