BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brókercégek helyett bankok az értékpapírpaicon

Megcsappant a független brókercégek száma, így ma már a bankok dominálják az értékpapír-kereskedelmet - írja a Népszabadság.

2003. október 27. hétfő, 10:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár három évvel ezelőtt még 48 brókercég kereskedett a parketten, számuk mára megfeleződött, betudhatóan elsősorban az anyabankokba való beolvadásoknak és több, független cég megszűnésének. Évek óta nem volt példa azonban brókercég csődjére, melynek hátterében a szigorodó ellenőrzés áll. Bár a bankok szerepe erősödik az értékpapírpiacon, lassan halad a hitelintézeti hátterű kereskedőházak integrálása az anyacégekbe. Ennek következtében ha valaki gyorsan és rugalmas feltételek mellett akar üzleteket kötni, jobban járhat a specializált kis brókercégekkel.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet