A tavalyi 50 százalékos csökkentés után idén a felügyeleti díjak további mérséklését tervezi a kormány. A 2004-es költségvetési törvény részeként benyújtott javaslat értelmében a pénzintézetek az eddig 0,3 ezrelék helyett mérlegfőösszegük 0,25 ezrelékét fizetnék be a PSZÁF kasszájába. A Felügyelet számításai szerint ez akár évi egymilliárd forinttal is megkurtítaná költségvetésüket. (A PSZÁF idén mintegy 8 milliárd forintból gazdálkodhatott).
A díjcsökkentésből adódó forráskiesést azonban valamelyest ellensúlyozná a bankok erőteljes növekedése, hisz a növekvő mérlegfőösszeg az abból számított felügyeleti díj nagyságát is megemelné.
