A 14 havi csúcsra emelkedő Nikkei ennek ellenére ma is erősödéssel zárt, a mutató a kereskedés végén 0,2 százalékkal hétfői értéke felett 10690 ponton állt. A piacon azonban már érezhető az eladási hullám előszele, az elmúlt időszak húzópapírjának bizonyuló NEC esetében például már a profitrealizáló eladások mozgatták az árfolyamot, közel egy százalékkal szorítva mélyebbre a jegyzést. Az irányadó index emelkedése a továbbra is jól teljesítő bankrészvényeknek volt köszönhető.
