BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Politikai panamát sejt a TEBÉSZ a Pillér-kezelő privatizációja mögött

A TEBÉSZ úgy érzi, az ÁPV Rt. közreműködésével egy "politikai haver" szemet vetett a Pillér I. alap ingatlanjaira, s azokat a kisbefektetők kisemmizésével magának akarja kijátszani. A privatizációs szervezet még nem reagált.

2003. augusztus 25. hétfő, 11:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyílt levélben fejezte ki aggodalmát a Prudent-Invest Rt. tervezett privatizációjával kapcsolatban a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ). A TEBÉSZ álláspontja szerint, a 2004. december 31-ig meghosszabbított futamidejű Pillér I. zárt végű ingatlanbefektetési alap kezelését végző Prudet Invest Rt. - ez év őszére tervezett - privatizációja, a befektetési jegy tulajdonosok érdekeit súlyosan sérti, így azzal nem ért egyet, sőt azt kifejezetten ellenzi. Álláspontjuk szerint ugyanis az ÁPV Rt. a jelenlegi koncepció megvalósításával eladás fedőnéven nem az alapkezelőt, hanem egyértelműen az alap kifosztásának lehetőségét kívánja árulni, amely viszont alkalmas arra, hogy a jegytulajdonosoknak jelentős veszteségeket okozzon.
A TEBÉSZ úgy véli, valamelyik "politikai haver" szemet vetett a Pillér-ingatlanokra, s azokat az alapkezelő fölötti irányítás megszerzésével magának kívánja kijátszani.
A helyzet megoldására a TEBÉSZ két lehetőséget lát, véleményük szerint a Prudent Invest privatizációja előtt a Pillér I. alapot végelszámolni, vagy nyílt végűvé kellene alakítani, így elkerülhető lenne a kisbefektetők kisemmizése.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet