BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél millió eurós Graphisoft profit

Az 1,1 milliós eurós elemzői várakozásoknál is jobb, 1,6 millió eurós nettó eredményről adhatott számot féléves gyorsjelentésében a Graphisoft. Az elmúlt években leginkább bukdácsoló cég példaértékűen vezényelte le költségcsökkentési programját, aminek köszönhetően a csökkenő árbevétel ellenére is jelentős eredménynövekedést sikerült elérnie.

2003. augusztus 14. csütörtök, 08:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég egyedül az európai régióban tudta növelni árbevételét. A német piacon a folyamatok továbbra sem a várakozásoknak megfelelően alakultak, ám az Ausztriából, Olaszországból, Svájcból és a Skandináv régióból érkező megemelkedett bevételek ezt sikeresen ellensúlyozták.
A kormányzati megrendelések visszaesése és a gyenge dollár miatt közel harmadával esett az amerikai piacról származó bevétel, Japánban pedig az egy évvel korábbinál 0,6 százalékkal kisebb forgalmat generált a cég. Az árbevétel összességében 0,6 százalékkal csökkent, ám mivel a szigorú költségkontrolnak köszönhetően a társaság kiadásai 11,4 százalékkal mérséklődtek, a Graphisoft a tavalyi 756 ezer eurós veszteség után az idei első félévben 1,577 millió eurós nyereségről adhatott számot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet