Támogatandó a szélessávú internethálózatok építését, a kormány az Informatikai és Hírközlési minisztérium javaslatára az ilyen hálózatokat építő társaságokat fejlesztési adókedvezménnyel ösztönzi - írja a Népszabadság.
A kedvezmény igénybevételéhez a beruházás összegének meg kell haladnia a száz millió forintot, valamint az azt végrehajtó társaságnak nyereségesen kell működnie. Nem vehető továbbá igénybe a kedvezmény már megkezdett beruházások esetében. A feltételeknek kis hazánkban egyedül a Matáv tud megfelelni, aki élt is a lehetőséggel. A cég 7,6 milliárd forintos beruházása után 3,174 milliárd forintot kap vissza fejlesztési adókedvezmény címén. A kedvezényt az üzembehelyezés első évében és az azt követő négy évben tudja igénybe venni a cég.
