BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges az EHEP

Veszteséggel zárta az első félévet az EHEP, az energiaportfólió-kezelő az egy évvel korábbi 33 millió forintos nyereséggel szemben 8 milliós veszteséget termelt.

2003. augusztus 1. péntek, 11:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Veszteséggel zárta az első félévet a tőzsde egyik legillikvidebb papírját kibocsátó EHEP. A Buda-Cash részesedését a múlt év végén csökkentő portfólió-kezelő 2003 első hat hónapjában az egy évvel korábbival szinte hajszál pontosan megegyező árbevétel mellett 42 millió forinttal keveseb nyereséget termelt. A romló teljesítményt, s a tavaly még 33 milliós nyereséget mutató mérleg szerinti eredmény mínusz 9 millióba való fordulását a pénzügyi műveletek elmaradt bevételei okozták.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet