Igazat mondott Kulcsár Attila, mikor az újságírók kérédésire válasszolva azt állította, letartóztatása nem egészen úgy történt, ahogy azt a rendőrség kommunikálta - tudta meg a Népszabdság. A renőrség ugyanis közel sem vitt véghez akkor bravúrt, mint azt jelezte. Az álbróker ugyanis maga hívta fel az ellene folyó nyomzást vezető rendőrtisztet, s kért tőle Bécsben találkozót egy elbeszélgetés erejéig. (Kulcsár ekkor még nyilván nem tudott a nemzetközi elfogatóparancsról). A rendőrtiszt a kért ausztriai találkozón meg is jelent, ám az osztrák kollégák gyors közbelépésének köszönhetően a beszélgetésre már nem kerülhetett sor.
