BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: emelkedett a héten a BUX

Az európai piacokkal párhuzamosan meredeken emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, bár a pénteki kereskedés árnyékot vetett az addigi teljesítményére.

2003. augusztus 1. péntek, 16:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző héten 7991 pontot mutató index öt nap leforgása alatt 230 ponttal kapaszkodott magasabbra, a mutató a pénteki zárásban 8221 ponton állt.
A vásárlók kerültek túlsúlyba az elmúlt héten a romániai Shell benzinkutakat vásárló Mol részvények piacán. Az ING által 8200 forintos célárfolyammal erős vételre ajánlott papírok meredeken kapaszkodtak felfelé az elmúlt öt nap során, az előző héten még 5425 foriton jegyzett részvényekért a pénteki zárásban már 5725 forintot fizettek. Ugyancsak kelendőnek bizonyultak a Matáv papírjai, amiben az is közrejátszhatott, mind az anyacég, mind a leány olcsón megúszta a GVH elmúlt heti kartell-döntését. A távközlési részvények a pénteki zárásban 831 forinton cseréltek gazdát.
A tavalyinál valamivel gyengébb féléves adatokat tett közzé gyorsjelentésében a Richter. A gyógyszergyár részvényeinek piacán ez azonban nem keserítette el a befektetőket, akik 18000 forintra emelték a cég papírjainak árfolyamát. Az egy héttel korábban 2167 foriton jegyzett OTP papírok pénteken 2184 forinton forogtak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet