BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi: potenciális felvásárlási célpont a Mol

Amíg a gázüzletág áron alul szerepel a cég eszközei között, a Mol mindig is potenciális felvásárlási célpont lesz - nyilatkozta a Figyelőnek Hernádi Zsolt a cég elnök-vezérigazgatója.

2003. július 24. csütörtök, 11:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az INA részvénypakettjének megszerzése nyomán a Mol jövőjéről faggatta a Figyelő Hernádi Zsoltot a cég elnök-vezérigazgatóját. Hernádi a lap kérdésére elmondta, alaposan átvilágították az INA, olyan mélységig vizsgálhatták a horvát céget, amire a piaci elemzőknek egyáltalán nincs lehetősége. A vizsgálatok alapján az elnök meg van róla győződve, reális árat fizettek a 25 százalékos részvénypakettért. A Mol ajánlat a tőke piacon szokásosnak mondható prémiumokon kívül semmilyen egyéb plusz összeget nem tartalmazott.

Az INA megszerzésével más szemüvegen keresztül vizsgálja a Mol saját gázüzletágát is. Egyvalamiben azonban biztosak, a gáztermelést nem adja el a társaság. Hogy az üzletág többi részének mi lesz a sorsa, az az INA megszerzésével létrejött lehetőségek fényében kell megvizsgálni - mondta Hernádi.

A Mol nem tett le a regionális terjeszkedésről, s továbbra is érdeklődik a Beopetrol, az Unipertol és a PKN privatizációjának iránt. Ám minden egyes üzlet egyedi elbírálást igényel, s meg kell vizsgálni, az újabb vásárlás hoz-e plusz értéket a társaságnak.

Az Ina megszerzésével a Mol lépett elő a régió egyes számú olajvállalatává, immár a magyar társaság játszhatja a főszerepet a térség konszolidációs folyamatában. A stratégiai előny azonban potenciális felvásárlási célponttá teszi a Molt, s a cég egészen addig az is marad, míg a gázüzletág áron alul szerepel a cég eszközei között. Igaz az alapszabály igencsak megnehezíti bármely hatalomátvételt fontolgató társaság dolgát - mondta az elnök. A felvásárlást egyébként egyfélekép lehet megakadályozni - véli Hernádi - működjön olyan hatékonyan a cég, hogy a magas részvényárfolyam miatt ne is legyen érdemes lecsapni rá.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet