Tegnap este az osztrák rendőrség a magyar hatóságok útmutatása alapján a bécsi Opernrigen őrizetbe vette Kulcsár Attilát és kiadatási őrizetbe helyezte. A gyors elfogás állítólag az ügyben érintett három magyar titkosszolgálat, valamint a Legfőbb Ügyészség illetve a Fővárosi Főügyészség példátlanul gyors és szoros együttműködésének volt köszönhető. Az álbróker mozgását ugyanis folyamatosan figyelték a magyar hatóságok, az ügyészség pedig szokottnál jóval gyorsabb nemzetközi elfogatóparancs kiadásával hozta helyzetbe az osztrák rendőrséget. Kulcsár a napilap információi szerint júluis 1-én egy Budapesten működő tiszteletbeli konzulhoz tartozó és ennek megfelelően diplomata rendszámú gépkocsival hagyta el az országot. A külügyminisztérium protokollosztálya több évvel ezelőtt egy afrikai ország tiszteletbeli konzuljának kérésére igazolványt bocsátott ki arról, hogy Kulcsár a diplomáciai jármű hivatalos sofőrje. Az igazolvány 2002-ben lejárt, s úgy tudni, az álbróker egy másik tisztelebeli konzulhoz tartozó gépkocsival hagyta el az országot.
