BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogták Kulcsár Attilát!!!

Tegnap kora este Bécsben elfogták Kulcsár Attilát - értesült a Népszabadság. Az álbróker letartóztatásakor nem tanúsított ellenállást, jelenleg kiadatási őrizetben van a császárvárosban.

2003. július 18. péntek, 08:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap este az osztrák rendőrség a magyar hatóságok útmutatása alapján a bécsi Opernrigen őrizetbe vette Kulcsár Attilát és kiadatási őrizetbe helyezte. A gyors elfogás állítólag az ügyben érintett három magyar titkosszolgálat, valamint a Legfőbb Ügyészség illetve a Fővárosi Főügyészség példátlanul gyors és szoros együttműködésének volt köszönhető. Az álbróker mozgását ugyanis folyamatosan figyelték a magyar hatóságok, az ügyészség pedig szokottnál jóval gyorsabb nemzetközi elfogatóparancs kiadásával hozta helyzetbe az osztrák rendőrséget. Kulcsár a napilap információi szerint júluis 1-én egy Budapesten működő tiszteletbeli konzulhoz tartozó és ennek megfelelően diplomata rendszámú gépkocsival hagyta el az országot. A külügyminisztérium protokollosztálya több évvel ezelőtt egy afrikai ország tiszteletbeli konzuljának kérésére igazolványt bocsátott ki arról, hogy Kulcsár a diplomáciai jármű hivatalos sofőrje. Az igazolvány 2002-ben lejárt, s úgy tudni, az álbróker egy másik tisztelebeli konzulhoz tartozó gépkocsival hagyta el az országot.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet