BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő csütörtökig várják az ajánlatokat az INA-ra

Jövő csütörtökig várja a horvát kormány az ajánlatokat az INA 25 százalékos részvénycsomagjára. A pályázótól elvárják, támogassa az olajipari társaság 1,6 milliárd dollárosra tervezett modernizációját.

2003. július 3. csütörtök, 11:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A horvát gazdasági minisztérium jövő csütörtökig, azaz július 10-ig várja a Mol-tól, az ÖMV-tól és a Rosznyeftytől a kötelező ajánlatokat az INA 25 százalékos részvénycsomagjára - tudósított a Bloomberg. A kormány elvárja a jövőbeni tulajdonostól, hogy ne hajtson vége létszámleépítést a jelenleg 16 ezer dolgozót foglakoztató cégben, valamint járuljon hozzá az INA 1,6 milliárd dollárra tervezett fejlesztési költségeihez, melynek során modernizálnák az olajipari társaság finomítóit és kereskedelmi hálózatát. Az IMF a költségvetési hiány jelentős lefaragását várja el a horvát kormánytól, melyben nagy segítségére lehet a cég részvénypakettjéért remélt 360 millió dolláros összeg.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet