BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A valutaváltóknál még drága a dollár és az euró

Ahogy sejteni lehetett, a valutaváltók a forint erősödését lényegesen lassabb ütemben követik, mint a korábbi gyengülést.

2003. június 11. szerda, 11:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró a kora délelőtti órákban 257,50-257,90-ig gyengült a forinttal szemben a bankközi devizapiacon, ám a valutaváltó helyeken ezt lényegesen lassabban követik. (A forintgyengülés idején volt olyan hely ahol nap közben nyolcszor módosítottak az árfolyamon.) Ma jellemzően 264 forintért adnak egy eurót. A Vista utazási irodában ennyiért lehet a közös európai valuta egységét beszerezni, s ennyiért adják az IBUSZ-nál is. A Postabankban ennél gyengébb a forint, ott 266,76 volt az eladási ár. A dollárral is hasonló a helyzet, a két utazási irodánál egy forint volt az elérés, az előbbi 226 forintot, utóbbi pedig 227 forintot kér egy zöldhasúért. A Postabank itt is drágább, ugyanis 227,75 forintot kell leszurkolni egy dollárért.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet