BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: idén is 55 forint (új)

Annak ellenére, hogy időközben mintegy 60 milliárd forinttal javult a Mol eredménye, az igazgatóság akárcsak 2001-re, 2002-re is 55 forint osztalék kifizetését javasolja az április 17-re összehívott közgyűlésnek.

2003. március 27. csütörtök, 08:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magasabb osztalék kifizetésre is lett volna lehetősége a társaságnak, hiszen 66,3 milliárdos tavalyi profit részvényenként 686 forintot meghaladó eredményt jelent. Ez bőven fedezetet nyújtott volna akár szokatlanul nagy kifizetésre is, ám nem szabad elfelejteni, hogy a társaság a 2001. évben több mint 200 milliárd forint veszteséget szenvedett el a gázüzletágon. Ráadásul idén újra elkezdődött a veszteség termelése a magas kőolajárak következtében, ami – hozzávéve a társaság akvizíciós terveit is – bőven szolgáltat indokot a csalogatóbb osztalék elmaradására.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet