Magasabb osztalék kifizetésre is lett volna lehetősége a társaságnak, hiszen 66,3 milliárdos tavalyi profit részvényenként 686 forintot meghaladó eredményt jelent. Ez bőven fedezetet nyújtott volna akár szokatlanul nagy kifizetésre is, ám nem szabad elfelejteni, hogy a társaság a 2001. évben több mint 200 milliárd forint veszteséget szenvedett el a gázüzletágon. Ráadásul idén újra elkezdődött a veszteség termelése a magas kőolajárak következtében, ami – hozzávéve a társaság akvizíciós terveit is – bőven szolgáltat indokot a csalogatóbb osztalék elmaradására.
