A Slovbena, a.s. és Slovintegra, a.s. társaságokkal kötött megállapodás értelmében a MOL 6.520.691 Slovnaft részvényt vásárolna 85 millió dollár készpénz, 984,000 darab „A” sorozatú - a tőzsdén is forgó - törzsrészvény (az alaptőke emelést megelőző jegyzett tőke 1 százaléka), valamint 9,8 millió újonnan kibocsátásra kerülő „C” sorozatú törzsrészvény ellenében. A zárás keretében a Slovbena, a.s. és a Slovintegra, a.s. társaságok lejegyezték az újonnan kibocsátott “C” részvényeket és az ING Bratislaván keresztül transzfer megbízást adtak 6 520 691 Slovnaft részvény átruházására a MOL Szlovák Köztársaság Értékpapír Központjánál vezetett értékpapír-számlájára, amelyből 4 530 317 Slovnaft részvény apportként kerülne átutalásra.
Az alkalmazandó szlovák szabályozás értelmében a Slovnaft részvények átruházására csak a pozsonyi értéktőzsdén megvalósuló direkt eladás formájában kerülhet sor. Bár a felek kérték a tranzakció egy napon belül történő elszámolását, a pozsonyi értéktőzsde felfüggesztette azt. A MOL nem kapott hivatalos tájékoztatást sem a felfüggesztés indokáról, sem jogi alapjáról, de bízik abban, hogy miután a szlovák pénzügyi hatóságok ellenőrizték a részvények átruházására adott megbízásokat a következő napokban befejezhető a tranzakció zárása. A MOL saját részvényének állománya az üzlet lezárását követően 4 170 393 darabra csökken. Abban az esetben, ha a Slovnaft részvényeket nem utalják át a MOL értékpapír számlájára, a 984 000 „A” sorozatú MOL részvény visszakerül a MOL-hoz és a „C” részvények jegyzése érvénytelenné válik.
A magyar olajipari társaságnak hamarosan nyilvános vételi ajánlatát is meg kell tennie a még közkézen forgó papírokra. Az ajánlat árfolyamát azonban jelentősen megdobta a múlt pénteki felfüggesztés előtt született több mint 209 ezer darabos, 1480 koronás árfolyamon született kötés. A felfüggesztés nem volt meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy addig a Slovnaft legmagasabb árfolyama nem volt több 1400 koronánál, de azt is csak előző nap érte el, míg ezt megelőzően inkább 1200 korona alatt forgott a papír. A forgalom tekintetében pedig még feltűnőbb volt a nagy kötés, mivel az előző hat hónap folyamán összesen 90 ezer Slovnaft-részvény cserélt gazdát a pozsonyi parketten. A tőzsde indoklásában a felfüggesztés oka a spekulációs veszély volt, ami közlésük szerint kedden már elmúlt. Amennyiben egy esetleges vizsgálat ezen nem változtat, a Molnak közel 12 milliárd forinttal kell majd többet fizetnie a Slovnaft még közkézen levő 32,2 százalékáért, mint a múlt csütörtöki nagy kötés előtt kellett volna. Az addigi hathónapos átlagárfolyam - melynél a szlovák törvények értelmében a nyilvános ajánlati ár nem lehet alacsonyabb - ugyanis nem érte el az 1070 koronát, a nagy kötés után viszont 1363 koronára ugrott fel.
