A Slovnaft papírok kereskedését a szlovák J&T Securities brókercég kérésére függesztették fel, mert az olajipari cégben közel 15 százalékot birtokló befektetési csoportot vezető brókerház magasabb árat szeretne kiharcolni részvényeiért. (Feltehetőleg a vételi árfolyam emelésének céljából ők generálták a múlt hétvégi, a felvásárást közel 12 milliárd forinttal drágító hatalmas forgalmat is). A Mol a határozatlan idejű felfüggesztés alatt a szlovák versenyhivatal által is engedélyezett 31,6 százalékos paketthez sem tud hozzájutni, a szlovák törvények értelmében ugyanis ez csak a tőzsdén való átkötéssel lenne megvalósítható.
A felfüggesztést azért kérte a J&T brókercég, mert véleménye szerint a Mol a Slovnaft-papírok tőzsdei átkötésekor a vételi ajánlat árfolyamát próbálta befolyásolni. A brókercég meglátása szerint az elmúlt 180 nap átlagárába a Slovbenának és a Slovintegrának sajátrészvényekben és készpénzben fizetett összeget is bele kell számolni. Véleményük szerint az ajánlati ár így a Mol által számított 1380 koronáról 1540 koronára emelkedne.
A Mol bízik benne, hogy a szlovák felügyelet tisztázni fogja a gyanús körülmények között született kötéseket, a magyar olajipari cég a tranzakció késedelmes lezárásából adódó valamennyi kárért elhárítja magától a felelősséget - hangzott el a Mol által szervezett mai sajtóbeszélgetésen.
