A Mol tavaly novemberben döntött úgy, hogy 360 millió dollárért 36,2 százalékról 67,8 százalékra emeli részesedését a Slovnaftban, valamint arról is, hogy kötelező érvényű felvásárlási ajánlatot tesz a papírok maradék 32,2 százalékára is.
A pozsonyi börze még pénteken leállította a Slovnaft-részvények kereskedését, miután a papír árfolyama közel 30 százalékkal ugrott meg a versenyhivatal döntése előtti spekulációnak köszönhetően. A felfüggesztés eddig a hétfői napra is érvényes maradt.
