BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ború van: dollár esik, olaj emelkedik

Némi kiábrándultság érződik a piacokon a civil várakozásoknál lassabb iraki előnyumulás és a veszteségek miatt. A hét végi rallyt követően elemzők visszaeséstől tartanak a tőkepiacokon.

2003. március 24. hétfő, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dollár öt hete legnagyobb visszaesését produkálta az euróval szemben, a péntek késő esti 1,0524-ről ma reggelre 1,0617-re zuhant, igaz ez még mindig jóval erősebb állapot, mint a háború előtti 1,10-es értékek. Az olaj árfolyama ezzel párhuzamosan 2,9 százalékkal emelkedett. A piacok attól tartanak, hogy az elhúzódó harcok miatt a vártnál később kerülhet piacra az iraki olaj, sőt esetleg fennakadások lehetnek a közel-keleti szállításokban. A nyersolaj májusi határidőre 27,7 dollárra emelkedett a zárás utáni kereskedésben a New York-i Árutőzsdén.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet