Törvényi kötelezettségének eleget téve a Synergon Rt. ma átkötötte teljes, 265 ezer darabos, a teljes részvénymennyiség 2,77 százalékát kitevő sajátrészvény-állományát, 502 forintos árfolyamon. Az eladási és vételi tranzakciót a Raiffeisen Értékpapír Rt. hajtotta végre, ezzel az átkötés a BÉT mai Synergon-forgalmának 98 százalékát adta. A tranzakció a Synergon-papírok mai legmagasabb árfolyamán jött létre. A Synergon a papírokat 801 forinton tartotta nyilván, így részvényenként most 299 forint veszteséget realizált. A cég azonban csak a magyar számviteli szabványok szerint fog elkönyvelni pénzügyi veszteséget az ügylet nyomán - összesen 79 235 000 forintot -, a nemzetközi számviteli standardok szerint, amivel a tőzsdének is jelent, azonban nem.
