BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Westel osztalékból törleszt a Matáv

A Matáv ma reggel bejelentette, hogy a Westel eredménytartalékának terhére 64,3 milliárd forint osztalékelőleget fizet, míg az Emitel a tavalyi év után 2,2 milliárd forint osztalékot. A Matáv hiteltörlesztésre használja az összegeket.

2003. március 19. szerda, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Westel 2003. március 18-án tartott rendkívüli közgyűlése a 2003. évre vonatkozóan 64,3 Mrd Ft osztalékelőleg kifizetéséről döntött az eredménytartalék terhére - áll a Matáv közleményében. A Westel 2003. március 11-én tartott éves rendes közgyűlése jóváhagyta a 2002. májusi rendkívüli közgyűlésen elfogadott osztalékelőleg kifizetését. Az Emitel a 2002-es pénzügyi év után 2,2 Mrd Ft osztalék kifizetését hagyta jóvá.
Mindkét osztalék kifizetésénél a finanszírozás főként a Matáv által biztosított anyavállalati hitelből történik. A Westeltől és Emiteltől befolyt nettó összegeket és az anyavállalati kölcsön visszafizetése kapcsán befolyó pénzt a Matáv külső hiteltörlesztésre használja.
A Westel és az Emitel esetében az erőteljes pénztermelés - amely a hitelállomány gyors csökkenését vonja maga után – a tőkeáttétel további növelését kívánja meg. A fenti lépésekkel a Matáv a csoportszintű tőkeszerkezet optimalizálása érdekében tavaly megkezdett lépéseit
folytatja - áll a közleményben.
A Westel 2003. január végén több mint 3,4 millió előfizetővel és 49,4 százalékos GSM piaci részesedéssel rendelkezett. A Westel IAS szerinti 2002. évi nettó eredménye 49 Mrd Ft volt. 2002. végén a vállalat nettó adóssága 60 Mrd Ft, saját tőkéje 138 Mrd Ft volt. Az Emitel, a dél-alföldi régió helyi szolgáltatója mintegy 79 000 vonallal rendelkezett 2003. január végén. A társaság IAS szerinti 2002. évi nettó eredménye 2,2 Mrd Ft volt. 2002. végén a vállalat nettó adóssága 2,6 Mrd Ft, saját tőkéje 5,3 Mrd Ft volt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet