BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak három hónapot kell várni a Mol részvényeseknek.

Horvátország június végéig le akarja zárni az INA állami olaj- és gázipari cég 25 százalékának a magánosítását. A horvát gazdasági minisztérium szóvivője szerint a következő tíz nap során külön megbeszélést kezdenek valamennyi érdeklődővel - írta az Origo.

2003. március 19. szerda, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A három lehetséges stratégia partner az osztrák OMV, a magyar Mol Rt. valamint az orosz Rosznyefty. A jelentkezők még nem adtak végleges ajánlatot, ezért a horvát fél egyenként kíván tárgyalni a cégekkel arról, hogy milyen fejlesztési stratégiájuk van az INÁ-val kapcsolatban.
Helyi lapok nem hivatalos értesülése alapján a Reuters azt közölte, hogy az ügylet lebonyolításában segédkező tanácsadók szerint némi előnye van az OMV-nek, amely hírek szerint 380 millió dollárt adna a 25 százalékért és az osztrák céget szorosan követi a Mol.
A magánosítás lebonyolításában a Deutsche Bank és a PricewaterhouseCoopers segédkezik. Az INA több évi veszteség után 2001-ben már nyereséges volt; 2002. évi nettó profitja 800 millió kunára nőtt 14 milliárd kuna bevétel mellett, míg 2001. évi tiszta nyeresége 700 millió kunát tett ki 15 milliárd kuna bevétellel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet