A Dow Jones és az S&P-500 0,64, illetve 0,42 százalékkal hízott, így előbbi 8 194,23, utóbbi 866,45 ponton állapodott meg. A Nasdaq 0,59 százalékos növekedést követően 1 400,55 ponton zárt.
Bizonytalanul kezdtek az európai tőzsdék. A FTSE és a CAC kisebb, a DAX viszont már egy százalékos mínuszt mutat. Az olaj ára 2,5 százalékkal emelkedett ma reggel a tegnapi csaknem 10 százalékos esés után.
A Matáv ma reggel bejelentette, hogy a Westel eredménytartalékának terhére 64,3 milliárd forint osztalékelőleget fizet, míg az Emitel a tavalyi év után 2,2 milliárd forint osztalékot. A Matáv hiteltörlesztésre használja az összegeket.
Horvátország június végéig le akarja zárni az INA állami olaj- és gázipari cég 25 százalékának a magánosítását. A horvát gazdasági minisztérium szóvivője szerint a következő tíz nap során külön megbeszélést kezdenek valamennyi érdeklődővel, köztük a Mol-lal.
Az olajtársasággal kapcsolatos hír, hogy immár a hivatalos bejegyzés birtokában megkezdődött a Yukosszal közös kitermelés a 20 millió hordós bizonyított készlettel rendelkező Zapadno-Malobalik olajmezőn. A vállalkozás 50-50 százalékban van a Mol és a Yukosz olajcég tulajdonában.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete felfüggesztette a Csepel Holding Rt. (Garex) fő részvényeseinek tulajdonosi jogait. A felügyelet 60 napon belüli ajánlattételre szólította fel a fő tulajdonost.
